Yeni Nesil Vajinismus Tedavisi

Hayatın her noktasında sorunlara sebep olan vajinismus hastalığı, tamamen bilimsel tekniklerle kısa sürede tedavisi mümkün. Yeni nesil vajinismus tedavisi sayesinde, artık kalıcı bir çözüme kavuşacaksınız.

Merak Ettikleriniz
medya galeri
hasta deneyimleri

Vajinismus tedavisine başlamadan önce kısaca bu hastalıktan bahsedelim; cinsel ilişki esnasında vajinal kasların istemsiz şekilde kasılması sonucu, cinsel ilişkinin hiç gerçekleşmemesi veya ağrılı acılı ve zor bir cinsel birleşmenin gerçekleşmesi durumudur. Vajinismus nedir veya vajinismus sebepleri nelerdir, detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Bir çok çift vajinismus hastalığını zamanla kendiliğinden çözüleceğini düşünerek, tedaviyi uzun bir süre ertelemekte ve geciktirmektedir. Bu sebeple gerek ailevi, gerek cinsel, gerek psikolojik olarak bir çok sorunun büyümesine de sebep olmaktadır.

Günümüzde vajinismus tedavisi artık mümkün. Dünyada uygulanan bir çok teknikle birlikte, ek tedavi yöntemleri sayesinde, hastalığın derecesi veya zorluğu farketmeksizin, sorunun temeline inerek, tamamı ile kişiye özel bir tedavi planı sayesinde, vajinismus sorunu kökten çözülebilmektedir.

Vajinismus Tedavisi Öncesi

Genel anlamda cinsel ilişkiye girememe sorunu yaşayan çiftler tarafımıza başvurduğu sırada, fiziksel sorun olup olmadığını anlamak için, öncelikle ufak bir jinekolojik muayene yapılır. Bu muayene tamamen gözle yapılmakta olup, hiç bir şekilde alet vs. kullanılmamaktadır. Bu yüzden 10-15 sn gibi kısa süren görsel muayene, tamamen acısızdır ve korkulacak hiç bir şey yoktur. Görsel muayene, vajinismus hastalığının, sebeplerini tespit etmek amacıyla yapılan standart uygulamalardan biridir.

İlk görüşme esnasında yapılacak jinekolojik değerlendirme, son derece önemlidir. Çünkü hastalığın sebebi fiziksel bir sorundan kaynaklanması durumunda, sorunun kaynağı yanlış değerlendirileceği için, yanlış tedavi yöntemlerine başvurulmaya sebebiyet verebilir.  Örneğin, vajinismus sorunu organik sebeplerden kaynaklanmasından dolayı, gereksiz bir çok psikoterapi tedavileri yüzünden, maddi manevi bir çok kayba uğrayan çiftlerimiz vardır. Hatta bu sebepler yüzünden tedaviden umudunu kesen, yıllarca erteleyen, aile bağları kopan bir çok hasta bulunmaktadır.

Unutulmamalıdır ki vajinismus tedavisi sadece kişiye özeldir. Nasıl ki, her ilaç aynı hastaya yazılamayacağı gibi, tedavilerde tamamen bireysel olmalıdır. Bu sayede, daha etkili ve kalıcı bir tedavi sağlanmaktadır.

Daha sonra, yapacağımız ön görüşme ve değerlendirmeler sonrası, hastanın paylaşımları doğrultusunda sorunun kaynağı netleştirilir. Hemen arkasından, hastaya detaylı bir şekilde bilgi verilerek, tedavinin aşama ve süreçlerinden bahsederek tedaviye geçilir.

Vajinismus Tedavi Yöntemleri

Vajinismus tedavi yöntemleri seçilirken, sorunun derecesi, problemin ortaya çıkma sebebi, kişinin ve ailesinin sosyal kültürel yapısı gibi daha bir çok, belirleyici etken bulunmaktadır. Vajinismus tedavisinde, hastalık genellikle tek bir yöntemle çözülebildiği gibi, bazı durumlarda bir çok alternatif yönteme de başvurmak gerekmektedir.

Vajinismus Tedavi Yöntemleri

Bizi diğer merkez ve doktorlardan ayıran, tedavi de kesin sonuç almamızı sağlayan bazı etkenler vardır. Bunlar değişmez ve hastanın derecesi, seviyesi ne olursa olsun, tedavi sürecini, en konforlu, rahat, ağrı acı olmadan ve en önemlisi, hastalığın sebebine ilişkin hiç bir sorun kalmadan tedavi olabilmesidir. Tedavilerimizde yüksek başarı oranına ulaşmamızı sağlayan bir çok alternatif tedavi yöntemleri mevcuttur. Bu yöntemler sayesinde tedavinin kısa sürede tamamlanması için, ciddi etki sağlamaktadır. 

Standart uyguladığımız bazı tedavi etkenlerinden bahsedecek olursak;

1. Bilinçsel Terapi; Hastanın bilinç altında sakladığı, paylaşamadığı, hatta kendisinin bile farkında olmadığı sorunların tespit edilerek, onlarla barışmasını, anlamasını, yanlış bildiği her şeyin ona doğrusunu öğreterek, farkındalık yaratmaktır. Bu sayede hastanın cinselliğe bakış açısı da değişmektedir.

2. Yoga:  Yoga fiziksel, ruhsal ve zihinsel bir uygulamadır. Yoga sayesinde uygulanan fiziksel hareketler ile ruhsal ve zihinsel bir yolculuğa çıkılır. Meditasyon ve fiziksel hareketler aracılığıyla, zihnin ve ruhun sükunete ulaşmasını sağlar. Bu sayede, zihnen, fiziken ve ruhen bir rahatlama yaşarsınız. Aynı zamanda, vajinismus tedavilerinde öğretilen pelvik taban kaslarının kullanımı noktasında, hastalara ciddi yardımcı olmaktadır. Yoga Eğitici Eğitmeni Nazile Hesari sayesinde, bambaşka bir yolculuğa çıkacaksınız.

3. Access Bars: Access Bars uygulaması, kafamızdaki 32 tane belli noktalara hafif dokunuşlarla, kişinin bilinç altı temizliği ve enerji seviyesini yükseltmek amacıyla yapılan bir proses ve araçlar setidir. Tedavinizin tüm süreçlerinde yanınızda olacak, cinsel terapistimiz Nazile Hesari, aynı zamanda Access Bars Federasyonunda, Eğitici Eğitmeni olup, en üst seviye uygulayıcıdır.

4. Tedavinin uygulandığı Şehir-Bölge: Her ne kadar şaşırtıcı gelse de, maalesef ki tedavinin sürecinde, hastaların ruhsal ve bedensel olarak ne kadar rahat olursa, o kadar etki etmektedir. Örneğin; İş makinelerinin ve araç gürültüsünün ortasında yiyeceğiniz bir yemekten alacağınız haz ile, palmiye ağaçlarının ortasında, deniz manzarasında, ılıman bir iklimde yiyeceğiniz yemekten alacağınız haz her zaman farklıdır.Nasıl ki tatil yapmaya bir fabrika sahasına değilde, harika bir havanın, güneşin, doğal güzelliklerin olduğu alanları seçiyoruz. Tedavilerde de bu kısım çok önemlidir. Sizlere, Muhteşem Alanya manzarası, doğal güzellikleri, denizin, kumsalın, palmiye ağaçların ve portakal ağaçları ile dolu sokakların verdiği güzellik ve huzurda, size hem tedavi, hem tatil fırsatı sunuyoruz.

5. Davranışsal Terapi: Her ne kadar, yukarıda sıraladığımız yöntemlerin bir kaçında bile hastalarımız tedavi olabilirken, bazı durumlarda, kişinin gerek kendi başına, gerekse eşiyle yapabileceği, bazı basit egzersizler sayesinde, kişinin kendini, genital organını tanıması ve keşfetmesi için, bir nevi davranışsal cinsel terapi şarttır. Bu uygulamalara halk arasında vajinismus egzersizleri de denmektedir. Bu uygulama tedavi de kalıcı ve kesin çözüm için son nokta diyebiliriz.

6. Alternatif Tıbbi ve Kozmetik Uygulamalar; Bu aşamada ise, yardımcı yöntemler ve teknikler dediğimiz, Bazı ilaçlardan ve tıbbi uygulamalardan destek almaktır. Aynı zamanda kızlık zarı veya genital sorunlar karşısında cerrahi girişimlerde yapılabilmektedir. Yapılacak muayene ve değerlendirme sonrası, tıbbi ekimiz sizlerle hepsini paylaşacaktır.

Vajinismus Tedavisi Sonrası

Vajinismus tedavi öncesi olduğu gibi, tedavi sonrası da çok önemlidir. Tedaviye başvuran hastaların bir çoğunda, genital organına dokunamama, bir şey hissetmeme, korkma ve tiksinme gibi, bazı olumsuz durumlar görülmektedir. Bunların aşılması, kalıcı olarak ortadan kalkması için, vereceğimiz ev ödevleri sayesinde, gerek kişinin kendi başına, gerekse eşi ile birlikte yapabileceği egzersizler sayesinde, tamamen sağlıklı bir cinsel yaşama başlayabileceksiniz.

Vajinismus Tedavisi Sonrası Süreç

Unutulmamalıdır ki; Vajinismus Hastalığı yaşayan kadınlar kadar, eşleri de önemlidir. Çünkü, bir çok eş, erken boşalma, cinsel isteksizlik, hatta zamanla ereksiyon sorunları bile yaşamaktadır. Bu noktada ana branşımız olan ve Türkiye’nin önde gelen, Üroloji, Genital Estetik, Androloji ve Cinsel Terapi Uzmanı kurucu Op.Dr. Cem Özlük sayesinde, eş zamanlı olarak tedaviye alınarak, bireylerin cinsel yaşamlarındaki tüm sorunların tamamiyle ortadan kaldırılmasın, mutlu bir yaşama başlamalarına vesile olmak, gerçekten mutluluk verici.

Sizlere vajinismus tedavisi hakkında, bazı aklınıza takılabilecek soruları, cevapları ile birlikte vermek ve sonrasında, detaylı görüşmek, hastalığınızdan kısa sürede kurtulmanız için vesile olmak için, bir telefon kadar uzağınızda olduğumuzu bilmenizi istiyoruz.  İlk fırsatta tanışmaya bekliyoruz. Bizlere iletişim kanalları sayesinde her zaman ulaşabilirsiniz. Yeter ki isteyin ! Ertelemeyin !

 Sıkça Sorulan Sorular

Cinsel ilişki esnasında, kadının kendini istemsizce kasması sonucu, cinsel ilişkinin gerçekleşmemesi veya ağrılı acılı bir ilişkinin gerçekleşmesi durumudur. Vajinismus nedir sorusu hakkında daha fazla detay almak için tıklayın.

Cinsel ilişki esnasında, kadının kendini istemsizce kasması sonucu, cinsel ilişkinin gerçekleşmemesi veya ağrılı acılı bir ilişkinin gerçekleşmesi durumudur.

Vajinismus sorunu maalesef basit bir hastalık olmayıp, ciddi bir sorundur. Profesyonel bir yardım almaktan başka çare yoktur. Kendiliğinden geçmesini beklemek, ciddi anlamda süreyi uzatıp, erteleme hastalığı da dahil, bir çok sorunlara sebebiyet vermektedir. Ayrıca vajinismus derecesinin yükselmesine sebep olmaktadır.

Yapılacak 15 saniyelik bir jinekolojik değerlendirme ve sonrasında yapılacak, ön görüşme sonrası kesin tanı konularak, derecesi teşhis edilir.

Uyguladığımız tedavi yöntemleri ve profesyonel destek sayesinde, Evet! vajinismus kesin olarak tedavi edilmektedir.

Geleneksel modellerle birlikte, kendi geliştirdiğimiz yeni nesil tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntem ve terapiler sayesinde, kısa sürede tedaviniz kalıcı olarak tamamlanmaktadır.

Vajinismus tedavisinde önemli olan, farklı metot ve yöntemlerle, aynı zamanda hastalığın tüm süreçlerini ortadan kaybedebilecek bir hekime ve merkeze başvurmak önemlidir.

Vajinismus tedavisi bazı durumlarda 1 günde bile bitmektedir. Hastalığın derecesine göre en fazla 3 ila 5 günde tamamlanmaktadır. Tedaviye her gün gelinmesi önemlidir. Farklı gün ve program isteyen hastalarımız için alternatif tedavi programlarımız mevcuttur.

Muayene aşaması da dahil, tedavinin hiç bir aşamasında ağrı veya acı hissetmeyecek, aksine geleneksek yöntemlerin aksine, daha konforlu bir tedavi süreci sizi bekliyor.

Eğerki kızlık zarında sorun yoksa, alınmasına gerek yoktur. Sorun varsa, lazerle veya cerrahi yöntemle basit bir şekilde alınabilmektedir.

Vajinismus tedavisinde hastalığın sebepleri ortadan kaldırılarak, kaslarınızı nasıl kullanacağınızı öğreteceğimiz için, her hangi bir şekilde tekrarlaması imkansızdır. Nasıl ki, bisiklete binmek, yüzmeyi öğrenmek veya telefon kullanmayı unutmuyoruz, aynı şekilde unutmanız imkansız.

Tedavi sonrasında kaslarınızı kullanmayı, kontrol etmeyi ve en önemlisi korkularınızı yendiğiniz için, artık rahatlıkla jinekolojik muayene olabilir, normal doğum yapabilirsiniz.

Tedavi ücretleri, hastalığın derecesine ve kliniğin fiyat politikasına göre değişebilmektedir. Yapılacak ön değerlendime sonrası, tüm tedavi sürecinizi kapsayacak bir paket fiyat verilerek, hasta onayından sonra tedaviye başlanmaktadır.

Vajinismus tedavilerinde bayan asistan ve terapistin önemi çok büyüktür. Bu yüzden, hastalarımıza tedavinin tüm süreçlerinde yanlarında bayan asistanlar eşlik edecektir.

İletişim Hattı
İLETİŞİM HATTI
Bize 7/24 telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Size destek olmaktan mutluluk duyuyoruz.
0242 
511 8 111