Online Vajinismus Tedavisi

Vajinismus, vajinayı çevreleyen pelvik taban kaslarının cinsel ilişki, tampon kullanımı ya da jinekolojik muayene sırasında istemsizce kasılmasıdır. Cinsel ilişki sırasında oluştuğunda vajinada ağrı, yanma ve acıya neden olabilir. Vajinismusun kökeni, çoğu vaka için psikolojiktir. Bazı durumlarda, fiziksel bir engel vajinanın kapanmasına neden olabilir, ancak bu çok nadir görülür.

Merak Ettikleriniz
medya galeri
hasta deneyimleri
Play Video

Hangi nedenden kaynaklanıyor olursa olsun, vajinismus kısa süre içinde ve kolaylıkla tedavi edilebilir. Üstelik şimdi, klinikte gerçekleştirilen tedavi sürecine başvurmaya cesaret edemeyenler için online tedavi seçeneğiyle çok daha kolay çözümlenebilmektedir.

Vajinismus Cinsel Yaşamı Nasıl Etkiler?

Vajinismus, cinsel birleşme esnasında vajinayı çevreleyen kasın istemsiz bir şekilde kasılması anlamına geldiğinden cinsel ilişkiyi zorlaştırır veya imkânsız hale getirir. Cinsel yaşamı olumsuz yönde etkilediği için ilişkide sorunlara ve kadında suçluluk hissine neden olabilir. Hatta çiftlerin aile kurmasını engelleyebileceğinden yolunda giden ilişkileri dahi boşanmaya kadar götüren bir sürecin içine sokabilir. Vajinismus yaşayan kadınlar genellikle derin bir utanç duygusuna sahiptir ve doktorlarına durumdan bahsetmekten çekinirler.

Vajinismus tedavisi, doğru yaklaşımlar ile %100 başarıyla sonuçlanan bir tedavidir. Bu nedenle, çözüme kavuşmayı daha fazla geciktirmeden online tedavi için başvurmak, sağlıklı ve tatminkâr bir cinsel yaşamın anahtarı olacaktır.

Online Vajinismus Tedavisi Hangi Adımlardan Oluşur?

Online vajinismus tedavisi, ilk adımından son adımına kadar özel olarak tasarlanmış, rahatınızı sağlamanın öncelikli olduğu bir tedavi yaklaşımıdır.

Tedaviye başlamak için öncelikle yaşamınız için güzel bir adım atmaya karar vermiş olarak bize en kısa zamanda ulaşmanızı isteriz. Bu aşamada aklınızda bir takım soru işaretlerinin olması normaldir. Amaçlarımızdan ilki aklınıza takılan bütün soru işaretlerini gidermektir.

Bize ulaştığınızda sizinle bir ön görüşme gerçekleştiririz. Yapılan ön görüşme sonrası, bulunduğunuz şehirde, bir jinekoloğa, üroloğa veya aile hekimine jinekolojik muayene olarak, hastalığın temelinde yatan, organik bir sebep (fiziksel bir sorun) olup olmadığına bakılmasını öneririz. Çünkü, vakaların %90’ı psikolojik nedenlerden kaynaklanıyor olsa da %10’u fiziksel yani anatomik veya patolojik kökenlidir (kızlık zarı yapısı, vajen girişinde doğuşsal veya sonradan gelişen bir travma gibi). Eğer altta yatan neden fizikselse klinik ziyareti gerekli olacaktır ancak nedenin psikolojik olduğu anlaşılırsa online tedavi sürecini vakit kaybetmeden başlatırız.

Tedavide izlenen yol şu şekilde olacaktır:

 • Tanışma ve kaynaşma
 • Travma analizi
 • Bilişsel & Davranışçı tedavi eğitimi
 • Cinsel eğitim
 • Egzersiz
 • Cinsel deneyim

Bu adımların her birinde öncelik, sizi dinlemek, anlamak, size kendinizi rahatça ifade edebilmeniz için alan sunmak ve güvende hissetmeniz için gerekli zamanı vermektir.

Siz kendinizi rahatça ifade etmeye başladığınız andan itibaren tedavinin en önemli kısmı tamamlanmış olacaktır. Tedavi sürecinde sırasıyla uygulanan adımların her biri, vajinismus tedavisinde en doğru uygulamalar baz alınarak multidisipliner bir yaklaşımla tasarlanmıştır.

Neden Online Vajinismus Tedavisini Tercih Etmeliyim?

Vajinismus, doğru tedavi yaklaşımları ile %100 başarılı sonuçlar sunan bir sağlık sorunudur. Fakat çoğu zaman, tedavideki bu yüksek başarı oranı bile tedavi sürecini başlatma adımını atmak için yeterli olmaz. Çünkü bu sorunu yaşayan çiftler, ilişkinin mahremiyetini korumak adına bir uzmana danışmaktan çekinir, ilk adımı atma cesaretini toplayamazlar.

Online vajinismus tedavisi, bu kaygısal blokajı yaşayan çiftler için özel olarak tasarlanmış yenilikçi bir tedavi yaklaşımıdır.

 

Online vajinismus tedavisinin avantajları şöyle sıralanabilir:

 • Tedavi sürecine karar verip mahremiyet veya utanma duygularını yoğun olarak yaşadığı için gerekli adım atamayanların ev ortamından klinikle bağlantı kurabilecekleri rahat bir iletişim alternatifi sunması,
 • Maddi kaygıları önemli ölçüde gideriyor olması,
 • Ulaşım ve konaklama maliyetinden tasarruf ettirmesi,
 • İş yerinden izin alma ya da eşi tedaviye ikna etme gibi endişeleri yok etmesi,
 • Yüz yüze yapılan klinik tedavisinde deneyim ve izlenimleri ifade ederken yaşanabilecek iletişim güçlüğünü ortadan kaldırması

Eğer siz de vajinismus sorunu yaşıyor ve kendiniz için en uygun tedaviyi arıyorsanız, zaman kaybetmeden bizimle iletişime geçerek online vajinismus tedavisine başvurun ve kısa süre içinde çözüme kavuşmanın mutluluğunu yaşayın!

Cinsel ilişki esnasında, kadının kendini istemsizce kasması sonucu, cinsel ilişkinin gerçekleşmemesi veya ağrılı acılı bir ilişkinin gerçekleşmesi durumudur. Vajinismus nedir sorusu hakkında daha fazla detay almak için tıklayın.

Cinsel ilişki esnasında, kadının kendini istemsizce kasması sonucu, cinsel ilişkinin gerçekleşmemesi veya ağrılı acılı bir ilişkinin gerçekleşmesi durumudur.

Vajinismus sorunu maalesef basit bir hastalık olmayıp, ciddi bir sorundur. Profesyonel bir yardım almaktan başka çare yoktur. Kendiliğinden geçmesini beklemek, ciddi anlamda süreyi uzatıp, erteleme hastalığı da dahil, bir çok sorunlara sebebiyet vermektedir. Ayrıca vajinismus derecesinin yükselmesine sebep olmaktadır.

Yapılacak 15 saniyelik bir jinekolojik değerlendirme ve sonrasında yapılacak, ön görüşme sonrası kesin tanı konularak, derecesi teşhis edilir.

Uyguladığımız tedavi yöntemleri ve profesyonel destek sayesinde, Evet! vajinismus kesin olarak tedavi edilmektedir.

Geleneksel modellerle birlikte, kendi geliştirdiğimiz yeni nesil tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntem ve terapiler sayesinde, kısa sürede tedaviniz kalıcı olarak tamamlanmaktadır.

Vajinismus tedavisinde önemli olan, farklı metot ve yöntemlerle, aynı zamanda hastalığın tüm süreçlerini ortadan kaybedebilecek bir hekime ve merkeze başvurmak önemlidir.

Vajinismus tedavisi bazı durumlarda 1 günde bile bitmektedir. Hastalığın derecesine göre en fazla 3 ila 5 günde tamamlanmaktadır. Tedaviye her gün gelinmesi önemlidir. Farklı gün ve program isteyen hastalarımız için alternatif tedavi programlarımız mevcuttur.

Muayene aşaması da dahil, tedavinin hiç bir aşamasında ağrı veya acı hissetmeyecek, aksine geleneksek yöntemlerin aksine, daha konforlu bir tedavi süreci sizi bekliyor.

Eğerki kızlık zarında sorun yoksa, alınmasına gerek yoktur. Sorun varsa, lazerle veya cerrahi yöntemle basit bir şekilde alınabilmektedir.

Vajinismus tedavisinde hastalığın sebepleri ortadan kaldırılarak, kaslarınızı nasıl kullanacağınızı öğreteceğimiz için, her hangi bir şekilde tekrarlaması imkansızdır. Nasıl ki, bisiklete binmek, yüzmeyi öğrenmek veya telefon kullanmayı unutmuyoruz, aynı şekilde unutmanız imkansız.

Tedavi sonrasında kaslarınızı kullanmayı, kontrol etmeyi ve en önemlisi korkularınızı yendiğiniz için, artık rahatlıkla jinekolojik muayene olabilir, normal doğum yapabilirsiniz.

Tedavi ücretleri, hastalığın derecesine ve kliniğin fiyat politikasına göre değişebilmektedir. Yapılacak ön değerlendime sonrası, tüm tedavi sürecinizi kapsayacak bir paket fiyat verilerek, hasta onayından sonra tedaviye başlanmaktadır.

Vajinismus tedavilerinde bayan asistan ve terapistin önemi çok büyüktür. Bu yüzden, hastalarımıza tedavinin tüm süreçlerinde yanlarında bayan asistanlar eşlik edecektir.

İletişim Hattı
İLETİŞİM HATTI
Bize 7/24 telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Size destek olmaktan mutluluk duyuyoruz.
0242 
511 8 111