Online Vajinismus Tedavisi

Vajinismus, vajinayı çevreleyen pelvik taban kaslarının cinsel ilişki, tampon kullanımı ya da jinekolojik muayene sırasında istemsizce kasılmasıdır. Cinsel ilişki sırasında oluştuğunda vajinada ağrı, yanma ve acıya neden olabilir. Vajinismusun kökeni, çoğu vaka için psikolojiktir. Bazı durumlarda, fiziksel bir engel vajinanın kapanmasına neden olabilir, ancak bu çok nadir görülür.

Hangi nedenden kaynaklanıyor olursa olsun, vajinismus kısa süre içinde ve kolaylıkla tedavi edilebilir. Üstelik şimdi, klinikte gerçekleştirilen tedavi sürecine başvurmaya cesaret edemeyenler için online tedavi seçeneğiyle çok daha kolay çözümlenebilmektedir.

Vajinismus Cinsel Yaşamı Nasıl Etkiler?

Vajinismus, cinsel birleşme esnasında vajinayı çevreleyen kasın istemsiz bir şekilde kasılması anlamına geldiğinden cinsel ilişkiyi zorlaştırır veya imkânsız hale getirir. Cinsel yaşamı olumsuz yönde etkilediği için ilişkide sorunlara ve kadında suçluluk hissine neden olabilir. Hatta çiftlerin aile kurmasını engelleyebileceğinden yolunda giden ilişkileri dahi boşanmaya kadar götüren bir sürecin içine sokabilir. Vajinismus yaşayan kadınlar genellikle derin bir utanç duygusuna sahiptir ve doktorlarına durumdan bahsetmekten çekinirler.

Vajinismus tedavisi, doğru yaklaşımlar ile %100 başarıyla sonuçlanan bir tedavidir. Bu nedenle, çözüme kavuşmayı daha fazla geciktirmeden online tedavi için başvurmak, sağlıklı ve tatminkâr bir cinsel yaşamın anahtarı olacaktır.

Bu nedenle, ilişkiye giremiyorsanız veya ağrılı cinsel ilişki yaşıyorsanız
Hemen İletişime Geç

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

Eğer Antalya’da değilseniz endişelenmeyin. Burada sizler için kurduğumuz Vajinismus Oteli sayesinde konaklama ve yeme içme sorununuz olmayacak. Antalya’ya vajinismus otelimize gelin, denize ve plaja sıfır otelimizde 3 gün tatil yapın, bir yandan da tedavi olun. Tatil yapar gibi vajinismustan kurtulun.

Online Vajinismus Tedavisi

 • Hangi Adımlardan Oluşur?

  Online vajinismus tedavisi, ilk adımından son adımına kadar özel olarak tasarlanmış, rahatınızı sağlamanın öncelikli olduğu bir tedavi yaklaşımıdır.

  Tedaviye başlamak için öncelikle yaşamınız için güzel bir adım atmaya karar vermiş olarak bize en kısa zamanda ulaşmanızı isteriz. Bu aşamada aklınızda bir takım soru işaretlerinin olması normaldir. Amaçlarımızdan ilki aklınıza takılan bütün soru işaretlerini gidermektir.

  Bize ulaştığınızda sizinle bir ön görüşme gerçekleştiririz. Yapılan ön görüşme sonrası, bulunduğunuz şehirde, bir jinekoloğa, üroloğa veya aile hekimine jinekolojik muayene olarak, hastalığın temelinde yatan, organik bir sebep (fiziksel bir sorun) olup olmadığına bakılmasını öneririz. Çünkü, vakaların %90’ı psikolojik nedenlerden kaynaklanıyor olsa da %10’u fiziksel yani anatomik veya patolojik kökenlidir (kızlık zarı yapısı, vajen girişinde doğuşsal veya sonradan gelişen bir travma gibi). Eğer altta yatan neden fizikselse klinik ziyareti gerekli olacaktır ancak nedenin psikolojik olduğu anlaşılırsa online tedavi sürecini vakit kaybetmeden başlatırız.

Tedavide izlenen yol şu şekilde olacaktır

 • Tanışma ve Kaynaşma
 • Travma Analizi
 • Bilişsel & Davranışçı Tedavi Eğitimi
 • Cinsel Eğitim
 • Egzersiz
 • Cinsel Deneyim

Bu adımların her birinde öncelik, sizi dinlemek, anlamak, size kendinizi rahatça ifade edebilmeniz için alan sunmak ve güvende hissetmeniz için gerekli zamanı vermektir.

Siz kendinizi rahatça ifade etmeye başladığınız andan itibaren tedavinin en önemli kısmı tamamlanmış olacaktır. Tedavi sürecinde sırasıyla uygulanan adımların her biri, vajinismus tedavisinde en doğru uygulamalar baz alınarak multidisipliner bir yaklaşımla tasarlanmıştır.

 • Neden Online Vajinismus Tedavisini Tercih Etmeliyim?

  Vajinismus, doğru tedavi yaklaşımları ile %100 başarılı sonuçlar sunan bir sağlık sorunudur. Fakat çoğu zaman, tedavideki bu yüksek başarı oranı bile tedavi sürecini başlatma adımını atmak için yeterli olmaz. Çünkü bu sorunu yaşayan çiftler, ilişkinin mahremiyetini korumak adına bir uzmana danışmaktan çekinir, ilk adımı atma cesaretini toplayamazlar.

  Online vajinismus tedavisi, bu kaygısal blokajı yaşayan çiftler için özel olarak tasarlanmış yenilikçi bir tedavi yaklaşımıdır.

Online vajinismus tedavisinin avantajları şöyle sıralanabilir

 • Tedavi sürecine karar verip mahremiyet veya utanma duygularını yoğun olarak yaşadığı için gerekli adım atamayanların ev ortamından klinikle bağlantı kurabilecekleri rahat bir iletişim alternatifi sunması,
 • Maddi kaygıları önemli ölçüde gideriyor olması,
 • Ulaşım ve konaklama maliyetinden tasarruf ettirmesi,
 • İş yerinden izin alma ya da eşi tedaviye ikna etme gibi endişeleri yok etmesi,
 • Yüz yüze yapılan klinik tedavisinde deneyim ve izlenimleri ifade ederken yaşanabilecek iletişim güçlüğünü ortadan kaldırması

Eğer siz de vajinismus sorunu yaşıyor ve kendiniz için en uygun tedaviyi arıyorsanız, zaman kaybetmeden bizimle iletişime geçerek online vajinismus tedavisine başvurun ve kısa süre içinde çözüme kavuşmanın mutluluğunu yaşayın!

Vajinismus; Cinsel ilişki esnasında, kadının kendini istemsizce kasması sonucu, cinsel ilişkinin gerçekleşmemesi veya ağrılı acılı bir ilişkinin gerçekleşmesi durumudur.


İletişim Formu