Barbie Vajina Estetiği

Vajinanın, ayakta ve oturarak bacaklar kapalı pozisyondayken, orta kısımda elde edilen düz çizgiye denir. Diğer bir tabirle venüs yarığı olarak da ifade edilmektedir. Daha estetik bir görünüm sağlayan barbie bebek vajina görünümü, hastanın genital bölgesinde hoş bir görüntü oluşmasını sağlar.


Barbie Vajina Estetiği Nedir?

Son zamanlarda ülkemizde sıkça talep gören Barbiee bebek vajina görüntüsü ciddi cerrahi tecrübe isteyen bir ameliyattır. İlk olarak Amerika Sosyetesi tarafından ortaya çıkan, Barbie doll vagina (Barbie vagina) veya barby bebek görünümlü vajina ameliyatı, geliştirdiğimiz bazı teknik ve yöntemler sayesinde, Labioplasti, vajinoplasti, perineoplasti, hüdoplasti gibi daha bir çok genital estetik ameliyatıyla birlikte eş zamanlı yapılabilmektedir.

Halk arasında Barbie bebek vajina diye tabir edilen aslında vajina değildir. Aksine iç dudakların bulunduğu vulva kısmıdır. Vajina aslında doğumun ve cinsel ilişkinin gerçekleştiği kanaldır. Hastaların bir çoğu dış genital bölgeye vajina demektedir.

Barbie bebek vajina görünümü, labioplasti ameliyatında alınan dokuların, fazla miktarda alınmasıyla, büyük dudaklar arasında oluşturulan düz çizgiye (venüs yarığı-venüs klefti) denir.

Bu ameliyatta amaç, kırışıklıkların ortadan kaldırılarak, sarkık dokuların alınmasını, iç dudakların görünmemesi, dış dudakların içeride kalarak, daha estetik ve hoş bir görünüm kazanılmasıdır. İç dudaklar günümüzde cerrahi bir makasla, bisturiyle veya lazerle yapılabilir.

Barbie Bebek Vajina Estetiği Faydaları

Kadın genital organında oluşan deformeler, zamanla kişinin psikolojisini, cinsel ve sosyal yaşantısını ciddi anlamda etkilemektedir. Tarafımıza başvuran hastalarımızın çoğu, daha önce vajina estetiği yaptırmış hastalardır. Genital Estetik için kliniğe gelen hastalar, Daha önce Vajinoplasti veya Labioplasti yaptıran hastalardan oluşmaktadır. Büyük bir çoğunluğu ameliyat sonrası görüntülerinden memnun değiller. Bunun sebebi, bu alanda tecrübeli bir cerraha gidilmemesi ve yeterli araştırma yapılmamasıdır.

Barbie Vajina estetiği, çoğunlukla estetik kaygıları olan, yaş ve bir çok fiziksel veya çevresel faktörlerden dolayı genital organda oluşan kötü görünümü düzeltmek isteyen hastalar tarafından tercih edilmektedir.

Ameliyat sonrası, hastanın tüm estetik kaygıları kaybolacağı gibi, cinsel yaşamında olumlu gelişmeler olmaktadır. En önemlisi de cinsel ilişkiden alınan haz, partneri memnun etme, beraberinde yapılacak labioplasti, vajinoplasti ve perine estetiği ile, varsa idrar kaçırma sorunları da giderileceği için, ilişki esnasında vajinadan gelen sesler, yeteri kadar haz alamama, orgazm olamama gibi sorunlar ortadan kalkacaktır.

ŞİMDİ RANDEVU ALIN

Barbie Vajina Estetiği Nasıl Yapılır?

Kliniğimizde jinekolojik muayene sonrası, iyi bir değerlendirme yapılarak, hastanın ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda yapılacak operasyon belirlenir. Hastaya ortaya nasıl bir görüntü çıkacağı bildirilerek, ameliyat sonrası hasta memnuniyetinin yüksek olması amaçlanır.

Barby Vagina ameliyatı, diğer genital estetik ameliyatları ile birlikte yapıldığı gibi, tek başına yapılabilmektedir. Ameliyatta amaç, daha estetik bir vajina, dış genital bölgenin dolgun ve genç bir vajina görünümüne kavuşturulmasıdır.

Ameliyat çoğunlukla, sedasyon anestezi tekniği ile local anestezi yardımıyla, ortalama 1 -2 saatte tamamlanmaktadır. Operasyon sonrası hasta, ufak bir dinlenmeden sonra, yatışa gerek kalmadan evine gidebilmektedir.

Ameliyat klinik ortamında ve hastane de yapılabilir. Yatış gerektirmediği gibi, ameliyattan sonra bir kaç günlük istirahat sonrası, sosyal hayata dönülmektedir. Genital estetik ameliyatı sonrası dikkat edilecek tüm hususlar hekiminiz tarafından aktarılacaktır.

Barby vajina estetiği, ilk defa estetik ameliyat yaptırmak isteyen hastalarla birlikte, kombin ameliyatlar içinde de gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda daha önce olduğu genital estetik operasyonundan memnun olmayan hastalar, rahatlıkla kliniğimize başvurabilir.

Cinsiyet değişikliği yapmış hastalarımızda Barbie vajina ameliyatı olabilir. Erkekten kadına cinsiyet değişikliği yaptıran hastaların ameliyatları daha komplikedir. Bu nedenle yapılacak jinekolojik değerlendirme sonrası, dokuların durumuna bakılarak, hastanın yüz güldürücü sonuçlar alması sağlanır.

Hibrid Vajina Estetiği Nedir?

Ülkemizde her ne kadar çok bilinmese de, hibrid vajina bir diğer adıyla melez vajina diye tabir edilir. Barbie Vajina’dan farkı ise, Çok daha doğal bir görünüme sahip olmak isteyen hastalar tarafından tercih edilir. Bu ameliyatta amaç, labioplasti esnasında iç dudaklardan çok daha az alınarak, fazla kısaltılmaması sağlanır. Ameliyat sonrası iç dudaklar bariz şekilde görünür. Ancak uzunlukları eskiye nazaran daha azdır. Hibrid vajina estetiği doğol görünümlü bir vajina estetiği isteyen hastalar tarafından sıkça tercih edilen bir genital estetik ameliyatıdır.

Genital Estetik Ameliyatı Sonrası Memnuniyet

Genital estetik ameliyatlarında başarı faktörü çok önemlidir. Yüz güldürücü bir Barbie bebek vajina ameliyatı için; Hastanın tercihlerinin iyi anlaşılması, genital bölgedeki dokuların durumu, ameliyat sınırlarının çizilerek, önceden belirlenmesi ve en önemlisi de operasyonu gerçekleştirecek cerrahın bu alandaki tecrübesidir.

Genital Bölge Estetiği ameliyatları, hastanın beklentilerine uygun bir şekilde, bilimsel ve doğru tekniklerle uygulandığı taktirde yüz güldürücü sonuçlar alınır. Daha önce ameliyat olmuş, ancak memnun olmayan hastalar içinde bu operasyon uygulanabilir. Vajina düzeltme ameliyatı sayesinde, daha önce yapılan ameliyatlardaki memnuniyetsizlikler de çok rahat şekilde düzeltilebilmektedir.

İletişim Formu